| ronaldica a întrebat:

M-am apucat de sala de o saptamana, vreau sa stiu daca lucrez doar pieptul : impins la piept din trei unghiuri, fluturari pentru piept, fac pentru gambe, coapse si abdomen... aceste grupe musculare afecteaza cresterea orice ai face? pls astept raspuns!

2 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

Daca te referi la cresterea in inaltime, nu ar fi rau sa te apuci si de un sport in timpul liber (baschet sau handbal - astea stimuleaza cresterea in inaltime). Din ce ai descris tu - niciuna nu incetineste cresterea. Din cate stiu eu, ideal ar fi sa nu ridici deasupra umerilor sau sa nu sustii greutati mari cu ajutorul coloanei. Bafta!

| ronaldica explică:

Da eu practic si fotbal de performanta de vreo 6 ani. si nu fac cu greutati deasupra capului. si kg maxime care le-am folosit sunt 25-30 max pana acum ca este a 5-a sedinta! Mai astept sfaturi!