| Fortis a întrebat:

Merg la sala si dorsec sa bag ceva... vreau sa am muschi frumosi conturati, si sa scap de grasime. Ce pot sa imi cumpar?
Nu vreau steroizi, ceva suplimente?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intai invata sa mananci, daca stii sa mananci n-ai nevoie de suplimente.

"suplimente" ( dupa cum le spune numele ) trebuie sa SUPLIMENTEZE ce lipseste din alimentatia ta.

Deci intai iti faci un jurnal de alimentatie, vezi ce lipseste ( altfel cumperi degeaba ) si cumperi suplimente ( sau completezi alimentatia ), e acelasi lucru.

p.s. : pentru grasime poti lua l-carnitina, e cel mai ok supliment. Alte arzatoare de grasimi maresc tensiunea si trebuiesc luate cu prudenta, dar carnitina nu are efecte secundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa folosesti ceva ca sa ai muschi.De exemplu, daca ai folosi ceva anume(orice marca de produse care te-ar ajuta sa ai muschi)dupa maxim cateva saptamani isi vor pierde efectul. Pieles si muschii vor atarna pe tine.Cel mai bine ar fi sa consumi carne, legume si fructe care sa-ti dea energie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? dupa cateva saptamani isi pierd efectul? Atarna pielea?

Si la mine de ce dupa 10 ani nu atarna nimic si nu si-a pierdut nimic efectul?

p.s. : "atarna pielea" e un mit IDIOT din anii 70 spus de REDUSI MITNAL. Citeste ORICE CARTE de nutritie, sport si fitness.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suplimete in pierderea de grasime, nu exista. Suplimentele se folosesc doar pentru cresterea masei musculare. Pentru asta eu ti-as recomanda doar whey, nimic altceva. Pentru a scadea in greutate fa doar sala multa dar daca vrei sa scazi in greutate mai rapid, te-as putea ajuta cu ce cevabig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, exista, arzatoare de grasimi ( exemple : animal cuts, hidroxycut, lipo 6, etc. ) sau lipotropice ( l-carnitina ).