| HwsKi a întrebat:

Niste exercitii care ajuta la cresterea in inaltime la sala, funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, exercitiile de la sala nu ajuta la cresterea in inaltime! La sala lucrezi musculatura doar, ori tu ai nevoie sa stimulezi tot corpul ca sa-ti creasca osatura.
Pentru cresterea si dezvoltarea corpului, este nevoiede un sport practicat intens precum: handbal, volei, baschet samd.

| bogdan324 a răspuns:

Eu am fost 1 an la sala, am inceput la 17 ani si aveam 1.75, tractiunile la bara m-au ajutat foarte mult in inaltime, la 18 ani aveam 1.80, iar acum am 1.82 si am 19 ani.Dar trebuie sa si dormi bine ca sa se vada rezultatele.

| aXy99 a răspuns (pentru bogdan324):

Salut. Nu au avut treaba tractiunile. Ai fi crescut si fara ele.

| bogdan324 a răspuns (pentru aXy99):

Intr-un fel ma bucur sa aud asta fiindca exista sperante mai mari pentru el si fara sa faca sport.
Cea mai mare diferenta pe care am simtit-o a fost ca nu am mai avut dureri de spate fiindca corpul se intindea, implicit si coloana, deci la mine diferenta asta de 1 an o fi fost asa mare fiindca pur si simplu nu stateam drept(stau foarte mult pe pc)

| Vali215 a răspuns:

Înotul te ajută cel mai mult.