| Andrəi a întrebat:

Nu ma simt bine cu corpul meu, am multa grasime pe piept si "man's boobs"si mi se intampla uneori sa ma visez ca am 4 sfarcuri. Vreau o luna sa mananc numai fructe si legume sa pot slabi, plus fotbal, 30 de min cu bicicleta in fiecare zi, cat despre vis, ati visat vreodata asa ceva?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poți să mămânci și carne cât timp e preparată ori fiartă ori la capac/pe grătar fără ulei
ou fiert (chiar și 1-2 prăjite), omletă simplă cu cât mai puțin ulei
pește
nu trebuie să mănânci doar fructe și legume să slăbești.

| Cosmin86 a răspuns:

De cand se slabeste cu "fructe si legume"? Fructele au fructoza, care ingrasa ca orice tip de zahar.

Alimentatie pentru slabit NU inseamna fructe si legume, mai documenteaza-te si tu pe ORICE site despre nutritie.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Stii ca poti sa-mi dai ignore oricand, nu? happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Daca nu esti de acord cu mine si ti se pare ca aberez, da-mi ignore, si scapi de postarile mele happy

Si tu nu esti un exemplu bun, ca ai metabolismul foarte rapid, cum multi oameni nu-l au.

Răspuns utilizator avertizat
| Ineys a răspuns:

Nu vad cu ce te-ar incurca 2 sfarcuri in plus. Stai linistit, ca daca e sa-ti creasca din senin... nu o sa-ti afecteze viata.

Cat despre slabit, spor la treaba.

| Andrəi explică (pentru Ineys):

Eu nu pricep care e intelesul visului, 2 sfarcuri in plus rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine daca nu te simti bine in corpul tau. Inseamna ca nu esti inconstient cum sunt miliardele de obezi din lume. Fa ceva in directia asta cat mai poti, ca sanatatea odata ce o pierzi greu o mai recuperezi. Despre mancat nu conteaza ce mananci atat timp cat esti in deficit caloric(adica sa mananci mai putin decat acum). Dar da, legumele si fructele sunt recomandate, ca au foarte putine calorii. Cat despre vis e mult mai ok decat altele...

| ruddy a răspuns:

Sa poti slabi trebuie sa fi intr-un deficit caloric. Sa ai o buna functionare a corpului ( ai nevoie de vitamine, minerare, fibre, etc.)
Daca vrei sa faci si sport ii ok, dar sa nu te obosesti prea tare, s-ar putea din cauza oboseli sa bagi bombe calorice in tine.
Fructele sunt bune, dar in cantitati moderate, preferabil pepenele rosu, are putine calorii, si te umfli cu apa si nu iti mai trebuie mancare.