| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei care le au cu sala. Daca merg la sala, nu fac intotdeauna febra musculara desi lucrez la fiecare antrenament mai mult decat data trecuta. Totusi, dupa ce fac cateva serii de flotari, de fiecare data am febra musculara. Se presupune ca flotarile nu se compara cu sala sau asa ziceau,,specialistii,, de acolo, care ar fi raspunsul?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

90% nu stiu sa se atnreneze la sala, probabil nici tu.

Spre exemplu la spate, cate discuri legi de tine cand faci tractiuni la bara?
Genuflexiuni cu haltera pe umeri pana jos, faci?
Dar indreptari? Flotari la paralele?

| sylviu3777 a răspuns:

Trebuie sa mananci cartofi de la McDonalds, si te faci bine, iti zic eu, sau un duo bucket de la KFC

| Arrows a răspuns (pentru sylviu3777):

Nu imi dau seama daca ai "pus" comentariul asta ironic sau esti chiar serious.

| sylviu3777 a răspuns (pentru Arrows):

Oare ce? hmm, ma intreb si eu, normal ca pun ironic, de asta sunt aici, wtf

| Arrows a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca febra musculara apare cand corpul tau primeste un "stimul" care nu la mai primit pana acum, deci cand faci sala intensiv nu prea ai febra, iar cand faci flotari la un nivel mai mare atunci corpul tau intalneste un stimul care nu l-a mai avut pana acum ca sa explic pe limba ta, in realitate e mult mai complex.