| Winners10 a întrebat:

Am si eu o problema.

Merg la sala de aproape 4 luni si nu stiu daca nu fac eu ceva bine sau nu stiu care este problema, dar observ ca nu ma dezvolt deloc in masa musculara, in special in zona pieptului si a abdomenului.Ce as putea face, ma puteti ajuta cu ceva sfaturi... si exercitiile le lucrez bine, cu greutati potrivite, febra musculara fac cam dupa fiecare antrenament... deci nu vad care ar fi problema, daca ma puteti ajuta si pe mine

Va multumesc anticipat

Funda big grin

7 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca faci febra musculara dupa fiecare antrenament, atunci faci ceva foarte gresit... La cat timp faci antrenament? Ce greutati folosesti? ce exercitii? De cate ori?

| Winners10 explică (pentru Radu284):

Din cate stiu eu febra musculara faci daca ai facut un antrenament bun... sala fac in fiecare zi, greutati folosesc greutatile pe care le pot ridica eu, nu exagerez cu asta... si cam 6 serii a 10 repetari

Răspuns utilizator avertizat
| Radu284 a răspuns (pentru Shooty):

Da, dar numai dupa pauze lungi e normal sa faci febra musculara, nu dupa fiecare antrenament. Muschii au si ei o anume capacitate de regenerare, daca o depasesti o sa pierzi din muschi.

Răspuns utilizator avertizat
| piticelm a răspuns:

Tu faci totul ok,zic eu. daar sa stii ca sunt oameni,hmm ceva cu ''a'' se numesc,nu-mi vine exact acum in minte, care oricat ar lucra nu li se dezvolta masa musculara, nu se pune. Poate la tine nu este asa, poate mai trebuie sa astepti, insa ceea ce ti-am zis ar fi o ultima varianta.

| EuSuntAdrian a răspuns:

Trebuie sa mananci bine, un consum proteic ceva mai ridicat deoarece efortul presupune arderi suplimentare, un program de lucru pe grupe musculare corect, de preferat sa intrebi instructorul. Febra e buna, indica faptul ca iti dai silinta insa trebuie sa faci si repaus, da timp muschiului sa se refeca, altfel muncesti in zadar.