| eu_2871 a întrebat:

Pana la 18 ani nu am inotat deloc si vara asta ma duc din nou la mare.
Intrebarea mea este:cum as putea sa invat sa inot singur? cat mai multe sfaturi pls
funda+vot+mersi

5 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Salut.poti invata sa innoti foarte usor. daca te ajuta cineva.el sa-ti tina mainile sub burta.si sa te lase sa dai din maine si din picioare.si dupa un timp sa ia mana se vezidaca te scufunzi. daca te scufunzi.incerci din nou pana reusesti...
daca vrei sa inveti singur.iei un colar sau o ming.o pui in fata ta.te ti cu maine de ea.si dai din picioare pana iti " reglezi " ritmul. tine minte ca innotul nu se invata intr-o zi...

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Salut pai ca sa inoti usor intri in apa si ii ceri cuiva sa iti arate cum sa dai din maini asa am facut si eu dar eu le-am cerut parintilor happy si acum stiu sa innot

Funda? big grin

| 54ndy a răspuns:

Şti cum am învăţat să înot, mi am băgat în chiloţi o sticlă de plastic, până când mi a sărit sticla din chiloţi şi a trebuit să înot, şi era şi apă adâncă. De la 13 ani am învăţat să înot.

| TheFreak9 a răspuns:

Te duci la un strand unde te bagi in apa care sa iti ajunga pana la gat sau mai jos de gat, si sa dai din maini macar sti...tre sa iti ti picioarele cat mai mult deasupra apei ca sate abisnuesti dupa careincerci sa te pui paralel cu pamantul,iar cand stai pe loc trebuie sa dai din maini si din picioare foarte repede, e usor, nu-ti fagriji

| Plo a răspuns:

Crede-ma am incercat si eu sa invat sa inot singur, am incercat asta timp de o saptamana si nici un rezultat apoi m-am dus la cursuri de inot si dupa o luna eram "expert". Asa ca du-te la niste lectii de inot. Succes!