| gabyp18 a întrebat:

Pot deveni antrenor de fotbal de top sau cel putin liga 3 daca nu am jucat fotbal decat un an la juniori? Stiu ca e un minus sa nu am experienta ca fotbalist dar daca am calitati de antrenor si stiu fotbal nu cred ca nu pot sa fiu un antrenor bun.

Răspuns Câştigător
| Adrian0102 a răspuns:

Nu asta e problema, daca tu crezi ca ai putea fii un antrenor bun si pe langa tine mai o sustin si alti, daca iti iei licenta de antrenor si esti bun poti ajunge departe.Nu trebuie neaparat sa fii fotbalist profesionist sa devi un antrenor de succes.Un exemplu clar este José Mourinho care a fost un fotbalist mediocru de liga a-2-a si a ajuns un antrenor de foarte mare succes.Bafta.