| Antonia23K a întrebat:

Pot sa cresc in masa musculara dacă am o alimentație corect dar merg doar de 2-3 ori pe săptămâna la sala?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

De 2-3 ori pe săptămână este super ok. Unii nici măcar atât nu apucă să meargă.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi tu oameni au nevoie de stimuli pentru a îți îmbunătăți ceea ce au deja, pentru a face masa musculara ai nevoie de proteine 2 grame per kg corp și să ridici greutății, in momentul când ridici fibrele musculare se rup dar se fac unele mai puternice în timpul somnului, deși trebuie sa fii pe plus caloric macar cu 300 de calorii și să faci culturism, faci tot corpul de 3 ori pe săptămână, și va fi ok

| blackann a răspuns:

Poti.

| Slade11 a răspuns:

Daca alimentatia si somnul sunt ok, teoretic da. Totusi depinde si de ce faci in sala.