| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Proteina cu lapte(lapte animal, soia)sau cu apa?

Pana acum nu am incercat cu apa.Am avut diferite tipuri de proteina,din soia cu diferite arome,din zer cu diferite arome,ce am observat la proteina din soia este ca indiferent de aroma are un gust aparte de nuci, sau ceva de genu, este ok oricum.Care dintre cele doua se combina cel mai bine cu apa?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Soia de azi e modificata genetic, nu iti recomand proteina din soia... ia proteina clasica din zer (whey protein - in eng), e cea mai buna.
Poti si cu lapte si cu apa, DAR laptele incetineste absorbtia... de-asta cu lapte e bine sa iei seara, iar cu apa dupa antrenament sau dimineata, cand vrei absorbtie rapida.

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru Cosmin86):

Multumesc!

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru Cosmin86):

Ce parere ai de proteina asta de la Pro Nutrition?

https://shopbuilder.ro/......-kg-q10282

100% BEEF.Pana acum am incercat doar whey si aia din soia

| Cosmin86 a răspuns (pentru CelCareRamaneInUrma):

Am auzit doar de bine de ea, nu am incercat-o personal.