| carelululu a întrebat:

Raspundeti doar daca stiti sigur: Cum se fac mai usor muschii facand exercitii executate rapid si cu repetari multe sau usor si in repetari putine

Răspuns Câştigător
| catalin13 a răspuns:

Cele mai bune exerciții sunt acelea care sunt executate cât mai ușor, în repetări a câte 8 sau10, dacă dorești pentru creșterea masei musculare.

| carelululu explică (pentru catalin13):

Sti sigur ca masa musculara creste mai bine daca fac execut exercitiile lent?

| catalin13 a răspuns (pentru carelululu):

Încearcă și ai să vezi că mușchiul este mai solicitat.

6 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Nu crezi ca ceri cam multe?! big grin Adica si muschi multi si repetari putine... Orice exercitiu e bun (poti cauta pe net exerciti) dar no sa apara muschi din senin, trebuie sa muncesti!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ichnat):

De ce, e foarte corect ce vrea.

repetari multe = rezistenta, nu muschi

| BracKMyhay95 a răspuns:

Se fac exercitii pentru masa musculara cu 8-12 repetari si sigur ca se fac incet, nici chiar incet incet dar asa cat sa pompezi muschii cat mai bine. Trebuie sa mananci si mai multa proteina ca sa iti creasca musculatura daca nu degeaba faci exercitii.

| STyL3z a răspuns:

Nu te grabii si si cu amtrenament de greutati incetul cu incetul vei reusii!winking