| anonim346575 a întrebat:

SAL ALL! Peste o saptamana as vrea sa ma apuc sa pun masa musculara pe mine, mam documentat foarte bine ba chiar mi-am facut si un program de antrenament 4 antrenamente pe saptamana:
Luni : piept -triceps
Marti: picioare-abdomen
Miercuri pauza
Joi:spate-abdomen
Vineri: trapez-umeri-antebrat
Dupa voi e bun programul?
Alta chesti e ar mai fi am citti despre exercitiile calistenice exercitiile cu greutatea corpului si am inteles ca sunt foarte bune si as vrea pe langa exercitiile cu gantare sa adug si exercitiile calistenice.Ce parare aveti? si dupa voi credeti ca as putea depune masa musculara pe mine in 3 luni?

Răspuns Câştigător
| hibrid112 a răspuns:

Hm include neparat si bicepsu, ai sanse sa pui ceva masa dar sa nu ai asteptari prea mari.Si eu practic calisthenics sunt exerciti foarte utile face forta definire si o elasticitate destul de buna acum depinde si nivelul antrenamentului.De exemplu tractiunile la bara fixa sunt din calisthenics eu cu acel exercitiu mi-am latit spatele deci tipu de mai sus degeaba spune ca sunt nefolositoarehappy. Bafta

| anonim346575 explică (pentru hibrid112):

Il am inclus doar ca am gresit Joi am spate-biceps

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Degeaba zici Luni: piept biceps, marti: picioare abdomen etc. si intrebi daca e bun, daca nu spui si ce exercitii faci. De bun e bun, poti sa-ti organizezi grupele aproape cum vrei tu, ce conteaza mai mult sunt exercitiile si sa folosesti greutati adecvate, ca sa nu mai spun de dieta si cardio.

| anonim346575 explică (pentru Nickname1890):

Am gresit joi am vrut sa zic spate-biceps am gresit

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim346575):

Cred ca nu ai inteles ideea raspunsului meu, mai citeste-l o data big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicepsul cui ii lasi? Exercitiile calistenice sunt bune cand nu ai unde sa mergi la sala. Daca ai sala, lasa exercitiile calistenice. Nu cu ele pui masa. Nimic nu bate gantera si haltera.

| patriiiii89 a răspuns:

E binee, sa ne spui si noua ce efect au avutwinking

| MrMuscolo a răspuns:

Prea mult in fiecare zi pentru tine daca abia acum te-ai apucat

| D3ZIS a răspuns:

Si eu cam la fel mi-am organizat "timpul pentru sala" oricum bafta eu ma apuc peste 2 sapt... momentan sunt plecat big grin