| Ioan489 a întrebat:

Poate sa imi dea si mie cineva un program complet de culturism dar cu detalii, poze si altele ca sa-l fac acasa (desigur am gantere si altele), si ce suplimente ar trebui sa iau (ceva pentru cresterea masei musculare)?

5 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Gasesti raspuns la toate intrebarile tale aici: http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
antrenament, nutritie, suplimente...detaliat, cu poze si tot ce mai ai nevoie.

| aaaddd112 a răspuns:

Suplimente care ar trebui sa le iei parerea mea este sa mananci sanato adica:
1) Sa nu mananci macari de la Fast-Food (cel mai important)
2)sa mananci mancare sanatoasa
Decat o shaorma mai bine o ciorba sau orice altceva salate etc. dar sansatoase
3) sa mananci fructe si legume sanatoase adica de la bunici sau daca stai la tara luate de acolo mere, gutui, etc. acum vine iarna nu o sa mai fie fructe la tara poti sa iei si din piata...

| Cosmin86 a răspuns (pentru aaaddd112):

Cu ciorba, salate, fructe si legume vrei sa puna masa musculara?

masa musculara se pune cu alimente bogate in proteine, NU cu ciorbe si salate laughing)

mai documenteaza-te si tu inainte sa comentezi

| AntrenorFitness a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin, salata langa garnitura de orez si vita pe gratarbig grin rucola e perfecta! fructele pentru enzimele digestive (prune), vitamine (citrice) si carbohidratii din ele (bananele in special). Vroia si el sa dea o mana de ajutor laughing hai s-apreciem gestul. tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru AntrenorFitness):

Ok, cu completarea ta apreciem gestul rolling on the floor