| Anonymus3000 a întrebat:

Am febra la piciorul stang sus dupa genunchi ma doare acel muschi cum as putea sa scap de aceasta febra foarte repede?

6 răspunsuri:
| Infernia a răspuns:

Salut. Iti va disparea in timp, asta insemnand sa nu mai faci mult efort. Funda?

| chRoNosSx a răspuns:

Fa genoflexiuni chiar daca te va durea la inceput dar pe parcurs corpul se va obisnui cu exercitiile si n`o sa mai faci febratongue eu de ex fac dans sportiv si n`am mai facut febra musculara... ca fac efort fizic mai mereu.

| SimonaSymo a răspuns:

Aspirina ajuta.
Ia una la 6 ore, nu mai mult de 3!

Poti incerca sa stai in cada plina cu apa fierbinte.
Se dilata capilarele si scapi un pic de acidul lactic ce da febra musculara.

| sw33taly a răspuns:

Chiar daca la inceput va fi dureros...fa multe genoflexiuni chiar merge foarte repede, succes

funda?big grin

| Juliii a răspuns:

Pai poti incerca sa iti masezi piciorul cu un unguent special sau poti sa faci mai mult sport... oricum mai repede de 1zi-2 nu scapi de ea
Bye>big grin

| alina0 a răspuns:

Si eu am avut febra din cauza orei de educatie fizica... Febra musculara va trece peste vreo 4-5 zile dar daca vrei sa scapi de ea mai repede iti recomand :Gel cu arnica. Eu il consider foarte bun. si nu este asa scump...

Funda?:O3