| Diabl0 a întrebat:

Sala + Kickbox? Pot sa pierd din masa musculara daca ma duc la kickbox? Momentan fac sala. Astept niste raspunsuri, multumesc.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu recomand 3 antrenamente la sala si 2 de kickboxing pe saptamana + o alimentatie foarte atent structurata. in felul asta o sa progresezi la ambele.

Iar la sala fa doar exercitii de baza, nu pierde vremea cu flexii pentru bicepsi si alte prostii de genul

| andreiiiukuuu a răspuns:

Daca vrei sa faci 2 sporturi de o data iti dai seama ca ai nevoie de mult mai multe calorii cate consumi pentru un sport. gen 1200-1500 calorii pentru un sport gandeste-te ca tu ajungi la kickbox te epuizezi apoi mergi la sala si iar te epuizezi.

| Chele_Iulian_1995 a răspuns:

Vei capata mai multa forta, muschii se vor definitiva mai bine daca vei merge la Kickbox, si nu nu o sa pierzi din masa musculara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chele_Iulian_1995):

Nu e asa simplu, poti pierde daca nu ai suficiente proteine in alimentatie

kickbox = sport tip cardio, nu forta. iar cu prea mult cardio, pierzi din muschi, dar cu o alimentatie bogata in proteine ( chiar si 7 mese intr-o zi ), nu pierzi