| bobyy a întrebat:

am 16 ani si jumatate si de 2 saptamani fac sala acasa nu am numa o gantera de 8 kile si fac flotari genoflexiuni abdomene si as vrea sa stiu daca imi afecteaza cresterea

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, iti afecteza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Argumenteaza copil mic si firav, CUM ii afecteaza

| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista "sala acasa", decat daca iei echipamente care costa o gramada de bani

tu faci doar niste exercitii amarate, NU sala

| Wehes a răspuns:

Cu gantera aia de 8 kg nu pui tu nimic, de flotari si geno nu mai zic.
Daca ziceai ca ai macar o gantera de 10 kg da vad ca nici de aia nu dispui.

| patriiiii89 a răspuns:

Cam de la 16 ani se dezvolta baietii deci ar trebui sa astepti sa faci inaltimea dorita si numai dupa sa incepi cu haltere si gen, asta numai daca vrei sa cresti.

| bobyy explică:

Scuze am vrut sa zici 14 jumatate nu mi am dat seama

| Kaw_Kaw_1995 a răspuns:

Depinde de inaltime, si eu fac sala si am doar 14 ani, dar antrenorul mi-a spus sa masori coloana vertebrala si apoi o imparti la 3...aceia va fi greutatea care ai putea sa ridici...P.S. flotari si din astea nu au nimic