| 安価 a întrebat:

am o intrebare, daca faci chinetoterapie ( gimnastica medicala pentru persoane cu scolioza) stiu ca ti se tonifica corpul ( coase, abdomen...) dar ti se tonifica si pieptul? si cum poti impiedica?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Kinetoterapie happy, si nu este numai pentru scolioza, o fac orice tip de persoane cu probleme kinetice (pareze, scolioza, lordoza, cifoza si multe altele). in principiu, orice sport tonifica tot corpul, chiar daca faci exercitiul doar la o parte a acestuia (de unde si ideea ca nu poti slabi doar intr-o zona, ci in tot corpul, cu accent pe o zona eventual). si de ce sa vrei sa nu iti tonifici o parte a corpului?

| 安価 explică (pentru JohnnyBi):

Pentru ca sun fata laughing lol laughing ce fata ar vrea sa isi tonifice pietul laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru 安価):

Pai tonifierea nu e masa musculara... din punctul meu de vedere, tonifiat la o fata pieptul inseamna sani fermi, deci luand-o asa, toate ar vrea tongue

| DimLight a răspuns:

Impiedica ce? laughing acu ti-e frica sa nu ti se micsoreze sanii daca faci asta? lol