| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU! As vrea sa ma apuc de un sport de lupta sunt 3 dar nu sti ce sa aleg. Ce imi sugerati intre : ju-jitsu kyokushinkay karate si kickboxing?

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

1:ju-jitsu te ajuta si la conditia fizica in primul rand si este o arta care merita practicata
2:Kickboxing este un sport de bataie.Nu recomand deoarece primesti foarte multe lovituri in cap si in fata si acestea pot duce la desfigurare sau incetinirea sistemului nervos
3:karate : nu ma pricep la acest sport.mie unu nu imi place.
4 BONUS : Iti recomand un sport practicat de mine : Judowinking

| florynmondialul a răspuns:

Ju-jitsu sau kickboxing! sau cel mai bun taekwondo daca ai posibilitatea!