| maestruk a întrebat:

Saluare TPU!
As avea o intrebare!
Care ma dezvolta fizic mai mult(putere si rezistenta):
1. Exercitiile acasa(abdomene, flotari...etc)
2.Sau sala?
As dori sa precizez ca daca o sa ma apuc de sala o sa lucrez cu atentie:o sa incep usor cu greutati mici la inceput si o sa evoluez treptat!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Rezistenta = multe repetari ( gen la flotari, ca faci peste 10 )

forta(putere) : sub 5 repetari cu o greutate mare. Cand POTI peste 5 repetari, maresti greutatea.

| Voro a răspuns:

Evident ca sala, acasa nu prea ai ce sa lucrezi decat abdomen. La sala poti baga si tu picioare, spate, abdomen si brate. Daca vrei putere insista pe brate.

| 5452264489521 a răspuns:

Pai depinde de ce exercitii faci..ambele te ar ajuta dar in specia dupa parerea mea sala. Acum 1 an m am apucat de atletism si alergam foarte mult si lucram si la aparatele de acolo ..am slabit foarte mult de atunci si acum arat foarte bine daca intelegi ce zic rolling on the floor)..pacat ca a fost doar o activitate de vara.