| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 1.76 am 55 kg am sa cumpar saptamana asta super mass gainer 2/7kg as vrea sa stiu cate kg as aputea pune pe mine intr-o luna luand in fiecare zi cate 3 porti de super mass gainer diamatize Dau funda astept rasp am nevoie urgent ....MS

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Iei mass gainer pana ajungi la 65 de kg, apoi treci pe o proteina concentrata ( ex. dymatize elite whey )

Intrebarea "cate kg pun intr-o luna" e complet irelevanta, deoarece DIFERA de la om la om, oamenii progreseaza diferit, nici cel mai tare medic/nutritionist nu-ti poate spune exact cat pui.

Dar o sa pui.

| culturistu a răspuns (pentru Cosmin86):

Cosmin lasa-mi te rog frumos un id ceva de mess am foarte foarte mult de invatat de la tine adica vreau sa mai te intreb unele lucruri care nu le stiu

7 răspunsuri:
| AdiAdrian1995 a răspuns:

Imi explici si mie cu sunt acele mass gainer? te rog frumos

| NuConteazaNumeleee a răspuns (pentru AdiAdrian1995):

Niste rahaturi cu care cica ''te ingrasi'' la fel cum e si cu pastilele care te ajuta la slabitbig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru NuConteazaNumeleee):

Esti paralel cu suplimentele, mai documenteaza-te sa vezi de ce sunt asa importante, si NU sunt similare cu pastilele pentru slabit

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdiAdrian1995):

Il folosesti cand esti foarte slab, e un produs care contine proteine+carbohidrati in aprox. egala masura + alte chestii ( vitamine, calciu, creatina, etc. ).

Dupa ce mai pui masa, schimbi produsul, treci pe un concentrat proteic.

| culturistu a răspuns:

Uitati va dau compozitia la super gainer mass nu cred ca sunt cacaturi la bani astia 120 lei 2 kg. straight face uitati aici compozitia
[Mod de administrare - utilizare Dymatize Super Mass Gainer Chocolate 2, 7kg
Se amesteca bine 1 cupa de Dymatize Super Mass Gainer cu 500 ml de apa sau lapte.
Pentru crestere in greutate extrema, se iau pana la 3 portii de Dymatize Super Mass Gainer in fiecare zi: una dimineata, dupa amiaza si, ultima, cu 20-30 de minute inainte de culcare.
Calorii 1.280
Calorii din grasimi 72
Total grasimi 8 g 12%
Grasimi saturate 2 g 10%
Colesterol 35 mg 12%
Sodiu 300 mg 14%
Potasiu 1.200 mg 35%
Total carbohidrati 252 g 3%
Fibre alimentare 1 g 3%
Zaharuri 39 g
Proteine 52 g
Vitamina A 4.000 UI 80%
Vitamina C 66 mg 110%
Calciu 1.400 mg 140%
Fier 1 mg 4%
Vitamina D 420 UI 120%
Vitamina E 30 UI 100%
Biotina 210 mg 70%
Clor 500 mg 15%
Crom 120 mg 100%
Acid folic 440 mg 110%
Iod 90 mcg 60%
Magneziu 100 mg 25%
Mangan 400 mcg 2%
Niacina 20 mg 20%
Acid pantotenic 12 mg 120%
Fosfor 1.000 mg 100%
Seleniu 90 mcg 130%
Vitamina B12 6 mcg 100%
Vitamina B6 2 mg 100%
Zinc 12 mg 80%
Riboflavina 2 mg 100%
Tiamina 1 mg 80%
Creatina monohidrata 1 g
Amestec patentat de aminoacizi 2 g
Grasimi trans 2 g
Zytrix 250 mg

| culturistu a răspuns:

Baieti gata am comandat super gainer mass maine ajunge acum sper sa iau in greutate am luta 2kg sper sa ma si tina pana ajung la greutatea dorita macar sa mai pun vreo 7 kg