| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am 13 ani o inaltime de 1, 43 si greutate de 45 kg.
Cam de un an m-am ingrasat foarte mult. Inainte eram slab rau de tot.
Tin sa mentionez ca fac sport (fotbal) 2 ore in fiecare zi
Nu mananc mult...
Tin sa mentionez ca mi se vede putin burta
si "sanii"

Răspuns Câştigător
| Moisei_Ionut_1995_s0x9 a răspuns:

IMC 22,01 »Normal
Ai o greutate normala pentru inaltimea ta.
Un IMC situat intre 20 si 24, 9 este asociat cu riscuri reduse de boli la majoritatea persoanelor. Cel mai bine este sa va mentineti greutatea. Pentru a ramane in forma, incercati sa ramaneti in intervalul 20-24, 9, evitand pe cat posibil sa va situati in una din cele doua extreme.
Greutatea ta ideală este de 44, 48 kg.
Greutatea ta trebuie sa fie intre 37, 85 si 51, 1kg. Tine-te de fotbal si n