| Ejkoli a întrebat:

Salut! Am 13 ani, peste cateva luni fac 14 si cam acum 2 luni m-am apucat de sala de forta. Merg cam 4-5 ore pe saptamana si lucrez cu 40 kg piept, 7.5 kg biceps (pe mana), 30 kg triceps (la amandoua), abdomene din sezand (la aparat) cu 30 kg. As vrea sa stiu daca imi voi dezvolta muschii si daca aceasta nu imi stopeaza cresterea stiind ca am cam 1.55 cm dar nu fac genoflexiuni cu haltere in spate si exercitii cu greutati foarte mari din picioare iar dupa ce termin antrenamentul stau cam 25 sec. atarnat de bara. Dau funda la cel mai folositor raspuns!

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Asa...si vei ramane la juma' de metru si la 18 ani, acum trebuie sa te dezvolti in inaltime, foarte bine ca-ti place sportul si de la 17-18 ani poti lucra si cu greutati, dar acum tractiuni, inot, alergare pentru a te dezvolta armonios.

| Gangstaa a răspuns:

Eu m-am apucat de sala tot pe la 14 ani, si acum am 1, 78 dinpotriva m-a ajutat sa ma dezvolt acum am 78 kg si ma mentin!