| lol2 a întrebat:

Am 14 ani, 1. 80 inaltime, 72kg. Vreau sa mai slabesc si sa mai pun ceva masa musculara pe mine.Pentru masa musculara eu as vrea niste exercitii pe care le pot face acasa. Ce exercitii sa fac? ( ca sa slabesc m-am gandit sa ma duc la un stadion si sa alerg...)

4 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Masa musculara si slabire simultan nu merge.
Cu flotari si tractiuni poti acoperi mai toate grupeme de muschi, daca mai adaugi, genoflexiuni, fandari, ridicari pe varfuri si abdomene, lucrezi complet
Pentru slabit, alergat sau sarit coarda

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Nu iti recomand sa te duci la un stadion sa alergi. Daca vrei cu adevarat sa ai o conditie fizica foarte buna mai bine ai merge la sala si ai incepe sa tragi de fiare.Nu ai ce face cu exercitiile in casa, obosesti si obtii rezultate nule.Inainte de a merge la sala..sau sa intri intr-un cerc sportiv mai bine ai consulta si un nutritionisttongue.Invata sa mananci sanatos apoi imprieteneste-te cu sportul. Sper ca te-am ajutat!

| marycroitor a răspuns:

Alergare, genoflexiuni(impotriva celulitei), flotari, abdomene.si poti dansa prin casa

| Sabau_Alex_1997 a răspuns:

Salut, ca sa slabesti si sa pui si masa musculara iti recomand sa faci cardio warkout care iti arde grasimile si si pune muschi ( crede-ma eu stiu fiindca am slabit 20 kg si am si pus muschi, si eu am 14 ani impliniti de cateva zile )