| aspire69 a întrebat:

Salutare!
Am 182 cm inaltime si 105 kg la 19 ani. Vreau sa fac masa musculara dar sa si slabesc, ce tipuri de exercitii pot sa fac la sala ca sa slabesc si in acelasi timp sa fac masa musculara?

3 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Salutare, pentru slabire faci cardio ( banda, bicicleta si stepper) cate 20 de min din fiecare (60 de min la un antrenament). Dupa ce faci asta faci un "circuit" 1 aparat din: piept, spate, biceps sau triceps si umar (4 serii). Daca sala unde mergi are antrenor e de preferat sa intrebi sa vezi ce iti recomanda. Succes si spor la miscare. Pentru alte detalii si exercitii te astept pe blogul meu: http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| dyapinty a răspuns:

Hey,iti recomand abdomenele, sunt cele mai bune pentru amandouau happy si eu fac in fiecare seara.primesc fundita?big grin

| baiatu110 a răspuns (pentru dyapinty):

Prietene baga proteine de calitate, dar inainte sa te apuci alearga un timp pana obti tonus muscular si strierea muschilor ca sa incepi fara grasime