| judoka99 a întrebat:

Salut am 14 ani judo de performanta de vreo 7 ani de zile am 1.70 m si 64 de Kg am nevoie de mai multa forta pentru acest sport dar imi doresc si un corp mai frumos nu pot spune ca sunt foarte slab sau gras. nu dar imi doresc cateva grupe de muschi mai dezvoltate si sa slabesc ce as putea face? ajutati-ma! dati-mi un program de sala de fitness orice o dieta(usoara sunt foarte pofticios) va rog. dau funda:!

3 răspunsuri:
| stev a răspuns:

Salut eu am 5 ani de arte martiale (aikido) si acum ceva timp si eu am zis sa m-ai fac ceva sa-mi dezvolt musculatura si am decis sa ma duc la sala, dar n-am facut decat 1 luna 2, mi-am dat seama si mi-au spus si m-ai multi prieteni ca la batranete o sa fii papusa gonflabilahee hee), oricum vreau sa zic ca programul mi l-am facut din : abdomene, flotari si tractiuni, si incepe sa se vada diferentele. Eu iti sugerez sa mananci sanatos si sa faci sport aproape in fiecare zi asta e ce faci tu (judo) si pe langa baga si flotarile, abdomenele, tractiunile, genoflexiunile. Eu am 1.85 si 70 de kg inainte nu aveam muschii dezvoltati nimic, acuma incepe sa se vada pieptu, abdomenul este foarte dezvoltat, deci eu ti-am zis ce poti face tu alegi eu is multumit de ce am realizat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru stev):

Papusa gonflabila? prietenii aia ai tai sunt REDUSI MINTAL?

| Vicky999 a răspuns:

Cand ai stresuri iti pierzi pofta de mancare si poti sa slabesti.
Daca vrei sa slabesti, alearga in fiecare zi in timp scurt cu o viteza mare, iar daca vrei sa ai corpul mai musculos, in fiecare zi alearga cu o viteza mica (alergare lenta)intru-n timp mai lung.