| James99 a întrebat:

Am 16 ani si am inceput sa fac volei de o luna jumatate. Aveam 1.70 si acum am mai crescut un cm. Spuneti-mi daca fac volei timp de 2 ani pot ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80.Multumesc!

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sigur faci 1, 75, mai mult depinde de tine.

| WaterDrop a răspuns:

De obicei intre 16 si 18 ani este o crestere medie de 2-4 cm, deci ai putea avea toate sansele sa atingi 1.75.Insa depinde si de genetica. Uita`te in jurul tau daca ai parinti/bunici inalti.

| GeoforceExperience a răspuns:

Cica daca faci volei vei creste laughing Un prieten de al meu face fotbal de 7 ani si o crescut 5 cm...

| Rodicanegrescu a răspuns:

Nimeni nu poate spune asta, depinde de mai multe lucruri, inclusiv de zestrea genetica. Eu cred ca te va ajuta mult! Atentie la alimentatie, sa consumi alimente cu calciu.Cu drag!