| DorianMgR a întrebat:

am 17 ani, 1, 77, 75 kg si 16% grasime corporala... fac gym de un an si 2 luni si m-am gandit sa dau 5 kg jos. cine ma poate ajuta sa-mi spuna cate calorii trebuie sa ard pe zi ca sa slabesc in jur de 5 kg in 6 saptamani? va multumesc!

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Nu stiu cate kilograme si ce inaltime sa ai sa iti raspund la intrebare.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Intrebarea asta nu are senspoti sa arzi 4000 de calorii daca tu mananci 4001 oricum nu ai sa slabesti. definirea porneste de la alimentatie

| DorianMgR explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Am alimentatia corespunzatoare pentru slabit intrebarea era in mareparte

| jonhy_8693 a răspuns:

Nu minca seara(cel putin glucide)