| fier a întrebat:

Salut am 17 ani 52 kg,si am inceput un ciclu de steroizi danabol Menta-drol,este bun acest steroid,isi face treaba? La varsta mea eu zic ca e ok sa-l iau doar pe asta fara nici o combinatie, si sa mananc cat mai multe proteine din mancare, si antrenament dur la sala. Voi ce spuneti o sa aiba efect? Dau funda la cel mai bun raspuns

15 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

O sa aiba efect, normal.
O sa observi o creste in masa musculara, forta, rezistenta, o refacere foarte rapida.
Danabolu` ia-l impreuna cu un hepatoprotector ca iti rupe ficatu.
Oricum, cand o sa incetezi administrarea o sa pierzi tot ce ai castigat. Nu stiu de ce va aruncati asa din prima, aveti toata viata inainte. Nu va bateti joc de ea.
Orice steroid are efecte secundare.
Si la greutatea ta de 52 kg, o sa faci multe ravagii in corp.

| fier explică (pentru Goldenboy97):

Multumesc de raspuns, dupa 6 saptamani o sa fac pauza dupa o sa reiau din nou cu acelasi steroid sau poate ceva mai bun...Eu zic ca daca te ti de sala calumea si ai o alimentatie ok nu o sa pierzi din ce ai facut.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru fier):

Steroizii sunt derivati din testosteron (hormon masculin). Cand iei steroizi aduci un nivel mai mare de testosteron decat produce corpul in mod normal. Avand acest nivel, organismul o sa inceteze sa produca testosteron.
Dupa ce incetezi sa iei steroizi, o sa revii la normal. VECHIUL TU!
+ Ca afectezi productia naturala de testo, si s-ar putea sa ai probleme de sanatate.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru fier):

NU ma pricep pe acest domeniu: steroizi.
Daca tu consideri ca sti ce faci, continua. Eu doar ti-am zis parerea mea.
Cand faci pauza, lasa-mi un reply si zi-mi cum te simti. Atat fizic cat si psihic.
O sa observi si tu diferenta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Nu mai revine niciodata 100 % la "vechiul el".

Oricum, e doar un copil pampalau, care nici nu cred ca are mai mult de 5 ani de sala, nu stie sa manance, dar baga steroizi.

Ce sa-i ceri, unii efectiv s-au nascut FARA CREIER.

| fier explică (pentru Cosmin86):

Stai linistit ca stiu sa mananc am 5 mese pe zi +antrenament in fiecare zi, si le iau cu cap nu le iau in exces, plus liv52 3 pe zi.Din contra nu vreau sa revin vechiul eu.happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru fier):

Ai 17 ani, corpul nu si-a terminat productia de testosteron si tu ii dai altul. Asta nu-ti spune nimic?

| fier explică (pentru Cosmin86):

Cunosc o gramada care au luat de la 17-18 ani cu cap, nu in exces+protector de ficat si acuma au 25 de ani si nu ai nici pe naiba... Efectele negative le poti diminua, si sunt foarte rare la doze mici.Bineinteles ca daca le iei in exces este periculos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru fier):

Uiti de ciclul de recuperare de dupa... ca sa restabilesti productia de testosteron.

p.s. : "Cunosc o gramada care au luat de la 17-18 ani cu cap", care cap... daca la 17-18 ani au luat steroizi => sunt IDIOTI NOTORII, nu au cap deloc happy

| Cosmin86 a răspuns:

Daca la 17 ani iei steroizi, cand corpul nici nu si-a terminat productia de testosteron atunci esti REDUS MINTAL, punct.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Danabol e cel mai trist steroid, si cred ca si cel mai ieftin. baga ceva mai bun, un testo, sau daca nu vrei ace baga anavar

| florynmondialul a răspuns:

Logic ca o sa aiba efect, doar e steroid!
ai grija ca nu e de joaca cu anabolizantele! daca tot faci ciclul ai grija sa il faci cum trebuie cu antiestrogeni si ciclu de recuperare!
nu inteleg de ce ai ales danabolul? o sa iti dea un aspect "pufos si umflat" si nu "facut"! trebuia sa te axezi pe altceva!

| alin1317 a răspuns:

Din cate stiu, liv 52 taie efectul Danabolului. Se bat cap in cap pastilele :-)) asa ca ia doar Danabolul iar dupa ce il termini ia si liv52(Dar nu in aceladi timp). + ca se ia o pastila pe 10 kg. Ai 57(sa spunem 60) trebuie cu timpul sa urci la 6 pastile pe zi

| alin1317 a răspuns:

Pardon 52 deci iei cate 5 pe zi maxim:-)

| Dragoslav a răspuns:

Hepatoprotectoarele se iau doar in pauza dintre cicluri, niciodata in timpul ciclului.