| Andreix2245 a întrebat:

Am 17 ani si 1.70m.Tata are 1.78m,iar mama 1.55m.Fac volei si vreau sa mai cresc in inaltime.Ce sfaturi in puteti da? Credeti ca voi ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80m? Multumesc!

1 răspuns:
| SerbanSnake a răspuns:

Nu exista o rutina sau un anume lucru de facut pentru a creste in inaltime. Este genetic, ca sa influentezi pozitiv potentialul tau genetic de a te dezvolta cat mai mult tot ce poti sa faci e sa mananci bine, sa te odihnesti corespunzator si eventual sa faci stretching sau exercitii de mobilitate. Mult succes!