| bbooss20002014 a întrebat:

Salut, am 18 ani, 1, 78 inaltime si in jur de 63 Kg.

As vrea sa ma apuc de un ciclu de 4-6 saptamani de Danabol, vreau sa il iau singur fara sa combin cu altceva pentru ca nu vreau o crestere spectaculoasa in masa sau forta, vreau doar un "start" pentru ca imi e greu sa cresc in masa, fac sala de ceva timp si nu prea observ cine stie ce diferente, adica in masa raman cam constant, cel mai mult am avut 64 Kg dar si acelea mare parte era grasime pe abdomen.

Vreau sa stiu cum ar trebui sa iau Danabolul, ma gandeam sa iau

10mg/zi prima saptaman

20mg/zi a doua saptamana

20mg/zi a treia saptamana

25mg/zi a patra saptamana

30mg/zi a cincea saptamana

SAU

10mg/zi prima saptaman

15mg/zi a doua saptamana

20mg/zi a treia saptamana

25mg/zi a patra saptamana

30mg/zi a cincea saptamana

Nu vreau sa depasesc 30mg/zi pentru ca nu am mai luat niciodata si vreau doar un "start" cum am mai spus.

Aa si as vrea sa stiu cum ar trebui sa iau Nolvadex (tamoxifen), am citit diferite articole, in unele scrie ca ar trebui luat in timpul ciclului (dar nicaieri nu specifica cand, cat si cum), in alte articole se recomanda ca si Terapie Post Ciclu.

As vrea raspunsuri de la persoane care au mai folosit Danabol si sa-mi spuna din experienta daca se poate. Ca si goal as vrea sa ajung undeva la 70 Kg, poate si putin mai mult dupa PCT

Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca iei danabol singur pui apa si grasime, se ia cu testoren injectabil.

Dar tu ce mananci de nu pui muschi? Cate fripturi bagi pe zi? De cati ani faci sala?

| bbooss20002014 explică (pentru Cosmin86):

De sala m-am apucat acum 3 ani, dar nu mergeam constant, mergeam 3-4 luni cu 1-2 pauza. De mancat mananc in jur de 2500 calorii pe zi, 120 g proteine. Calculate cu myfitnesspal.
Pur si simplu orice si oricat mananc pe mine nu se pune nimic, nici grasime nici masa musculara, raman intotdeauna intre 60-65, niciodata nu am avut mai mult de 65 si astea intr-o perioada cand eram in pauza de la sala si ma ingrasasem putin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bbooss20002014):

Cam putin 2500 kcal, mareste la 3500 si baga mai mult carbo. Tu si nevoie de carbobidrati si abia apoi de proteine