| CosTi_CosTy_1989 a întrebat:

Salut..am achizitionat o pereche de saboti de frana(Mtb Kreativ 26")...si i-am montat...tin franele.dar exista o singura problemaworriedcârțâie foarte tare..si e enervant! Ce as putea face in acest caz? ...Multumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi daca i-ai montat corect.Sau daca sunt pentru tipul tau de masina.Scartaitul indica frecare fier pe fier.Sau nu ai reglat bine excentricul fiecarei roti. Daca te referi la rotile de pe spate. Ceea ce nu ar trebui sa se intample la saboti noi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu lua in seama raspunsul meu precedent.Tu te-ai referit la bicicleta eu la masina.Scuze!

| CosTi_CosTy_1989 explică:

[**scârțâie)..am vrut sa spun acolo]