| KrYstyAn0 a întrebat:

Salut am auzit ca daca tragi de gantere sau haltere la 12, 13 ani nu mai cresti este adevarat FUNDAA

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Nu,cand m-am apucat la 13 ani aveam 1.65 acum am 1.73, si n-au trecut decat cateva luni...

| Voidwithin a răspuns:

Cea mai mare prostie normal ca nu este adevarat.

| Sh4Dow a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Exercitiile cu greutati ce iti preseaza coloana. alea iti stopeaza cresterea.

Răspuns utilizator avertizat
| sneaky11 a răspuns:

Eu zic sa faci alergare, flotari, abdomene si tractiuni si sigur nu iti opresti cresterea si la brat cu niste gantere si bara.Bafta.

| Barkley a răspuns:

Poi este adevarat.Dar trebuie sa faci cu greutati destul de mari.De exemplu daca ai 1, 70 nu te opresti din crestere direct, mai cresti 3, 4 cm.Depinde si de organism.

| AdvenceD88 a răspuns:

Da este adevarat. insa nu te opresti de tot. numa se incetineste