| robyD a întrebat:

Salut am cumparat un izolat proteic din soia si are un gust naspa ce ar trebui sa fac pentru a avea un gust mai bun?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pune dextroza, miere sau ce vrei tu.

Oricum proteina nu se ia goala, trebuie macar dextroza.

Ce ai luat mai exact?

| cristif a răspuns (pentru Cosmin86):

Trebuia sa iei un concentrat din zer, cel din soia e cunoscut ca fiind mai "slab" decat celelalte.

| robyD explică (pentru cristif):

Trebuia,,

| Cosmin86 a răspuns (pentru robyD):

1. sa iei din zer data viitoare happy

2. o proteina nu se ia singura, ori iei un produs care are si altele ( carbohidrati, glutamina, etc. ), ori le iei separat. daca dupa antrenament iei proteina goala, o sa fie descompusa pentru energie in loc sa fie folosita pentru masa musculara, e ca si cum o arunci pe geam

| robyD explică (pentru Cosmin86):

Asa am sa fac...am dat comanda de niste fructoza, ce zici e bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru robyD):

Nu, dextroza. Fructoza e altceva, nu ai nevoie de-aia acum.

| robyD explică (pentru Cosmin86):

Deci am comandat din nou, de data asta dextroza.si cum trebuie sa o iau amestec cu proteinele din soia sau iau separat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru robyD):

O amesteci in shake-ul de dupa antrenament. Dextroza = carbohidrati simpli, car vor fi folositi pentru energie ( refacerea glicogenului, etc. ) si proteina poate sa fie folosita pentru cresterea musculara.

Acum e ok.

| robyD explică (pentru Cosmin86):

Si totusi cum scap de gustul ala naspa de la proteine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru robyD):

Dextroza o sa-i schimbe gustul.

Si data viitoare ia zer, nu gustul de protiene e naspa ci gustul de soia happy

Si nu mai lua produse fara niciun indulcitor, ia si tu ceva gen protwhey-r sau ceva de genul.

| robyD explică (pentru Cosmin86):

Ok mersi!

13 răspunsuri:
| GulDan a răspuns:

Nu stiu daca cosmin a mentionat ca proteinele din soia nu sunt folositoare intr-un fel datorita faptului ca se absoarbe in foarte mult timp deci degaba iei...adica daca iei seara se pun dimineata. ceva de genu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GulDan):

A mentionat altcineva la inceput ca soia e o proteina proasta