| Leo0008 a întrebat:

Salut, am inaltimea de 1.67 la 17 ani si ma simt nașpa.
Părinții mei sunt cam mici de statura.
Tata 1.70 mama 1.52.
Cum as putea creste macar câțiva cm?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Posibil să mai crești puțin. Ai avut ghinion, de obicei copii cresc puțin mai mari decât părinții.

| Paul754880338 a răspuns:

Inaltimea ca si alte date antropometrice sunt inscrise in materialul tau genetic si nu pot fi modificate chiar daca exista o multime de mituri in aceasta directie. Poti insa sa lucrezi acolo unde poti aduce imbunatatiri, adica la calitatea si aspectul placut cuprins in acei 167 cm.

| Leo0008 explică (pentru Paul754880338):

Tot degeaba
Fiind scund am o gramada de dezavantaje.
Imi voi face o operație pentru alungirea oaselor după 18 ani

| pinguinuronaldo a răspuns:

Fa stretching zilnic.