| CosminBone a întrebat:

Am inceput sa fac sala, iar scoala este pe cale sa inceapa. Ideea este ca nu stiu ce sa mananc la scoala pentru sala. Ce as putea sa imi iau la mine? Ma gandesc ca daca imi iau caserola cu piept de pui o sa rada colegii de mine.

Răspuns Câştigător
| funnnyman32 a răspuns:

Salut. Ce treaba ai tu cu ' colegii' tai? sunt prieteni ceva? sa-si ia si ei sa manance asa ceva daca isi permit nu numai chips-uri d-alea prostesti care nu tin de foame niciodata. Mananca ce vrei si sa nu te mai intereseze de colegi ca azi ii ai maine iti intorc spatele si te barfesc pe la spate mereu asa sunt unii. Prietenii tai cu siguranta nu vor rade de tine, asta daca ai ceva prieteni prin clasa. Iti zic sincer nu trebuie sa te intereseze pe tine de lume ca nu traiesti cu ei decat la scoala cateva ore cat sa ii vezi restul nu te intereseaza. Si apropo daca rad de tine nu poti sa le spargi putin fata? spune-le ce radeti ma bulangiilor ca mananc eu piept de pui luati-va si voi ca sunteti saraci si mancati numai margarina si untura si va dati smecheri pe la scoala cu figuri in voi. Eu asta te sfatuiesc sa faci frate. ca lumea asta te ia de prost si de fraier mereu cum te prinde si se folosesc de cam toate mijloacele ca sa te faca pe tine sa apari in posturi nasoale. Pfai. Sa fi ras de mine vreunu in scoala/ liceu sau sa -mi comenteze in fata cu apelative ciudate sau sa ma injure in fata. direct isi programa spitalul. Cu mine nu aveau tupeu mancam ce voiam la scoala si la liceu la fel nu comenta niciunu. Doar se uitau ca natangii la mine cum mancam ce ei nu visau vreodata, si ca sa fiu baiat mereu le mai luam cate o pizza la fiecare ca nu eram bulangiu si dadeam si la clasa. Veneau si altii de la alte clase chipurile sa ii ajut ca se ia x y de el chestii prostesti. eu eram prea smecher si nici nu ii auzeam ma prefaceam ca nu ii vad in fata mea ei nu puteau sa fie ca mine nici daca voiau ca erau niste terminati retardati. Asa ca frate iti zic sa pui piciorul in prag si sa faci ce vrei tu poti manca orice si lasa-i sa rada pe prosti ca raman cu rasul sunt destui d-astia si cand ii scoti la interval 1vs1 fac pe ei de frica incerc sa se scoata. hai numai bine si mai treci cu un raspuns ceva pe aici, bafta! happy

6 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Poti sa iti iei un sandvis sau sa iti cumperi ceva. Desi caserola nu suna rau, dar depinde si de colegii tai, dar ar fi bine sa nu ii bagi in seama.

| IseeVoices a răspuns:

Depinde si de caracteru' tau, probabil o sa faca un timp misto dar asta e. Totusi daca vrei sa evita ia niste sandwichuri ori poti sa mananci acasa, dar daca incepi dimineata si nu poti, ramai la prima varianta.

| veryhonest a răspuns:

Iti pui 4 sandwich-uri cu pui si legume.

| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Incearca sa mananci pieptul de pui acasa ca la scoala e foarte greu. Ia-ti un sandvis cu bacon(sau piept de pui care il pui in sandvis), cascaval cu mai multe proteine, paine integrala, rosie pentru vitamine etc. Mai poti lua ca gustare o banana, mar sau poate chiar un baton proteic daca il consideri sanatos. Majoritatea kcal ia-le de acasa, la scoala nu prea o sa poti sa mananci asa mult.

| thedealer a răspuns:

Din punctul meu de vedere ai putea sa mananci dimineata ovaz cu lapte si oua (alimente bogate in proteine). Iar la scoala ai putea sa-ti faci sandwich-uri (minim 2) cu paine integrala si piept de pui in ele sau pastrama de curca. Bafta

| Pop_Larissa_Maria_1995 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa iti iei ceva de gen:un mar, un sandwich ns cu paine integrala ...sau in cel mai rau caz mananci bine inainte să mergi la şcoala. Oricum sper ca te-am ajutat cu cevahappy