Întrebare recomandată | TheFrunza a întrebat:

Am o intrebare, pe voi ce va motiveaza sa mergeti la sala sau ce motivatie aveti?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Cand sunt in pana de motivatie caut multe poze motivationale pe google, cu citate, cu oameni care arata foarte bine. Iar in general, ma motiveaza ca o sa arat mai bine si ca o sa fiu mai sanatoasa.

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Motivatia ar trebui sa ti-o gasesti singur. Identifica-ti scopul. De ce te duci la sala? Vrei sa slabesti? Vrei sa arati bine? Vrei doar sa fii sanatos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, mai bine miscare afara schimband peisajul. Cam asta ma motiveaza sa nu merg la sala. laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar afara nu faci masa si forta happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa e, de-asta ar trebui sa-l motiveze ce vrea sa obtina.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu faci mare lucru, dar aerul de afara este benefic pentru organism.
O plimbare zilnica, te face sa te simti mult mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motivatia o gasesc privind corpul meu.
Ma gandesc doar la mine cand decid sa incep un stil de viata sanatos.
Imi imaginez unde o sa ajung peste 3 ani. Ma imaginez o grasuta trista si asta este unul din motivele pentru care realizez cat de important este sportul.
Analizeaza bine! Nu ai nimic de pierdut, poate doar cateva kg. Ai foarte multe de castigat.

| Laura78 a răspuns:

Depinde de scopul tau. Tu de ce vrei sa mergi la sala? Ca sa arati bine si sa fi sanatos, nu? Eu bine, scopul tau te motiveaza.

| MarianM009 a răspuns:

Corp sanatos, arati bine, te simti bine, recreere(uiti de stres, probleme).