| iulismecher a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu dublele la fotbal, atunci cand lovesti mingea trebuie sa o lovesti cu varful sau cu siretul?

6 răspunsuri:
| IonutzWoW a răspuns:

Trebuie sa atingi mingea cu siretul, sa o impingi spre varf si apoi sa o urci iar in sus. Bafta!

| manumyman a răspuns:

Siretul...

| geison99 a răspuns:

Cu siretul, latul, exterior si interior se loveste mingia

| Marcian007 a răspuns:

Da,acuma depinde si cum stii tu sa dai, dar sa dai cu varful nu e indicat deoarece o sa ai proble si cu piciorul dar cel mai indicat daca vrei sa prinzi suturi in forta da cu siretul.

| iulismecher explică:

Daca tin duble cu siretul, cand lovesc mingea trebuie sa las talpa mai jos si sa salt mingea?

| iulismecher explică:

Cand tin duble ma refer, daca lovesc cu siretul, trebuie sa salt si mingea, adica sa las piciorul in jos si sa lovesc mingea saltandu-l?