| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un prieten care vrea sa își crească rezistența la skanderberg. Ar fi o idee sa dau eu și cu el în continuu, până ne "rupem brațele" in fiecare zi?

7 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns (pentru sierra1):

2 sporturi total diferite.

| sierra1 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

AdicCĂ CARE-i treaba?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru sierra1):

Skanderbeg-ul se bazează pe articulații puternice și (iar asta e un factor genetic), exerciții de izometrie și tehnică. Iar ce i-ai arătat tu sunt niste simple exerciții pentru o grupă musculară folosite in culturism.

| sierra1 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Articulații fără exercițiile de mai sus arătate egal zero. Așa că lasă omul să exerseze

| Cosmin86 a răspuns (pentru sierra1):

Mai bine ar face tractiuni cu incheietura indoita pe bara. Asa lucreaza si incheietura, si biceps si spate. La skandenberg tragi din spate (in special cand misti cotul spre tine).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, dar nu este la fel de eficient precum antrenamentul la sala. Trebuie sa antrenezi toti muschii bratului, cei ai umarului si, chiar daca nu am gasit ceva oficial, pectoralii. Cand faceam skanderberg cu oponenti mai puternici mereu faceam febra musculara la pectorali...