| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi recomandati un program pentru exercitii fizice zilnice. Vreau sa lucrez pentru masa musculara nu pentru slabit. Nu am mai lucrat inainte aproape deloc, asa ca nu sunt obisnuit cu exercitii grele. Am o greutate de 50 kg si inaltime 1.75, varsta 16 ani. As vrea sa incep cu usurelul, iar apoi sa lucrez bine. Daca se poate o lista cu exercitii sau un material video. Am timp 1 ora pe zi sa fac, nu pot sa stau mai mult pentru ca am si de invatat. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| teddszul a răspuns:

De asemenea, am uitat sa spun ca vreau sa lucrez numai cu corpul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru teddszul):

Si vrei sa pui masa musculara asa? aberatii.

1. muschii cresc in zilele de odihna, deci termina cu obsesia asta "zilnica", antreneaza-te de 4-5 ori pe saptamana, grupe diferite
2. doar cu corpul tau nu o sa faci mare lucru, du-te la sala daca vrei vreun rezultat
3. alimentatie : 4-5 mese pe zi bogate in proteine, sper ca stii ca cu 3 mese nu pune nimeni masa