| catalina_2560 a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu cam cum decurge un antrenament de volei.Eu am facut handball timp de trei ani(si inca practic) si parinti ma preseaza sa merg la volei si sa incetez cu handbalul.De aceea as vrea sa stiu cum decurge un antrenament de volei si chestii de genul.Va rog frumos!

1 răspuns:
| LiGhT015 a răspuns:

Pai.cum sa-ti spun practic voleiul deja de 2 ani si imi place foarte mult.La inceput iti va parea un pic greu si plictisitor dar apoi devine tot mai interesant.Totul depinde si de antrenor.La inceput trebuie sa inveti preluarea cu ambele miini de jos si preluarea cu ambele miini de sus, Apoi mai tirziu vei invata cum sa dai serviciul si lovitura te atac.Dar mai bine adreseaza-te antrenorului sa te ajute happy.Iti spuns ca nu vei regreta.laughing.Ah da, poti de asemenea sa-ti faci multi prieteni.Bafta!)