| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, as vrea sa va intreb este o mare diferenta dintre o sala de fitness cu aparate si o sala fara aparate? Vorbesc despre rezultate

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Cele mai bune exercitii sunt cele cu greutati libere. Aparatele exista doar ca sa izoleze muschii lucrati.

Cand faci exercitii cu greutati libere iti exersezi mai multi muschi simultan, inclusiv cei mici care sunt folositi la stabilizare. Cu aparatele poti sa "treci pe langa" grupe mari de muschi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare sala are avantajele ei!
Cea cu aparate - mergi si muncesti singur, pe aparate.
Cea fara aparate, este destinata profesorilor care fac ore de: aerobic, gimnastica, zumba, lupte... cu toti care doresc sa faca sala.

| Chitaristul26 a răspuns:

Nu conteaza ce varsta ai, pui chiar o intrebare stupida. Sunt atatea persoane care incep sa ridice greutati chiar si de la 10 ani sau mai putin. Chiar daca nu pui muschi ca Hulk, tot este bine sa faci exercitii fizice si sa lucrezi musculatura.