| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am inceput să fac abdomene, fac vreo 30 și le fac corect, inainte faceam 70+ dar acum fac mai puține. Faza e că in timp ce le fac ma doare unpic gatu, in spate acolo unde tin mainile. e normal? După ce am terminat ma doare burta, adica abdomenele mult, si se umfla un pic.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Daca tu tragi de gat cu mainile...ia fa abdomenele cu mainile pe piept

3 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

E bine cum tii mainile dar nu e bine ca te fortezi chiar asa.

| Deliric95115 a răspuns:

Fa 4 serii a cate 15 repetari. nu stiu de ce te chinui atat, nu o sa fie diferite rezultatele daca faci 30.

| LaurentiuFit00 a răspuns:

Incearca sa tii picioarele aproape de fund si mianile pe picioare si te ridici, iar in acest timp mentii privirea in tavan.Trebuie sa mentionez ca trebuie sa ridici doar partea de sus a spatelui, partea lombara sa ramana jos tot acest timp. Sper ca ti-am fost de folos.