| dani13 a întrebat:

happy
Cate proteine contine un litru de lapte?

5 răspunsuri:
| kidy00 a răspuns:

1L lapte semidegresat cu 1, 8% grasimi contine 32grame de proteine
1 iaurt de fructe de 400g cu 1.9% contine 12 grame de proteine
iar 100grame de ou fiert contine 12. 6grame. vezi cate grame are un ou si calculeaza restul.

| AleeMtf a răspuns:

1L lapte semidegresat contine 32 grame de proteine.

| dani13 explică:

A si mentionez ca laptele este de vaca happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

Tu nu stii sa cauti cu google? gaseai in 30 de secunde. nu mai pune intrebari tampite, la care gasesti raspunsul imediat, singur

| dani13 explică (pentru Cosmin86):

Hai ca imi place raspunsu laughing si cam da poate ca mai bine era happy