| Corsi a întrebat:

Salut,
Ce ar trebui sa fac la sala pentru slabit? Un program de 3-4-5 zile imi puteti da?
Exercitii cardio, banda, bicicleta, cat ce si cum? Astept raspunsuri serioase, va rog. Nu trebuie sa slabesc decat 5-6kg

Răspuns Câştigător
| SoleX a răspuns:

Cartofii sunt o sursa de carbohiudrati pe care trebuie sa o elimini din alimentatie, daca vrei sa slabesti mananca doar 1 masa cu carbohidrati pe zi(carbohidrati fiind orez, cartofi, paste, paine, fasole etc. Exemplu de program de mancat : Dimineata o omleta din 3-4 oua intregi+sunca presata sau ceva de genu, la pranz carne+carbohidrati, si seara carne(de preferat piept de pui)+legume.Intre mese obligatoriu sa mananci niste alimente cu fibre(fructe+legume intregi, morcovi, salata verde, banane)

3 răspunsuri:
| Ioscaa1 a răspuns:

Poti face 3-4 serii de flotari, maxim rep.
Geno 3-4 serii 16 rep cu greutate bineinteles.
Tractiuni 3-4 serii max rep,
Dupa care 20-30 de minute daca ai stepper la sala, sau banda sau bicicleta.Eu prefer stepper-ul.Pauze scurte intre exercitii.

| SoleX a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti calculezi deficitul caloric, dupa ce iti pui la punct alimentatie trebuie sa iti faci griji pentru antrenament! Da-mi detalii cu alimentatia ta si poate te ajut!

| Corsi explică (pentru SoleX):

De obicei mananc oua, ciocolata, mancare gatita ( spanac, ciorbe, etc. ) carne de orice fel, varza, cartofi cel mai mult si oua. Mananc cam de 3 ori pe zi.

| SoleX a răspuns (pentru Corsi):

Cartofii sunt o sursa de carbohiudrati pe care trebuie sa o elimini din alimentatie, daca vrei sa slabesti mananca doar 1 masa cu carbohidrati pe zi(carbohidrati fiind orez, cartofi, paste, paine, fasole etc. Exemplu de program de mancat : Dimineata o omleta din 3-4 oua intregi+sunca presata sau ceva de genu, la pranz carne+carbohidrati, si seara carne(de preferat piept de pui)+legume.Intre mese obligatoriu sa mananci niste alimente cu fibre(fructe+legume intregi, morcovi, salata verde, banane)