| didoyeneas a întrebat:

Ce proteine pot sa iau pentru crestere in masa musculara? Nu vreau sa contina creatina, nu vreau sa ma desumflu daca nu mai iau..Sunt incepator!

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cine ti-a zis ca te umfla creatina e la fel de prost ca tine ca l-ai crezut. cand auzi un rahat de obicei te documentezi daca e asa sau nu, nu crezi orbeste.

uite, zic si eu ca daca mananci carne iti creste un testicul mai mare. o sa ma crezi orbeste?

creatina regenereaza rezervele de ATP din corp. in alte cuvinte iti da energie si mentine energia la efort pentru perioade mai lungi de timp. zi si mie unde intre astea te umfla? inainte sa crezi toate tampeniile ar fi mai inteligent sa te documentezi daca ce ai auzit e adevarat sau nu

| Cosmin86 a răspuns:

De la creatina te "desumfli" daca nu mai iei?

Tu GANDESTI inainte sa aberezi? Sau pui intrebari la misto?

| Diabl0 a răspuns:

Numai abera atat. Daca sar umfla toti cum zici tu am fi spartani toti!

Creatina se gaseste in proteine, asadar ce proteina sa iti recomand cum? Nu am ce.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Diabl0):

"Creatina se gaseste in proteine", serios? De cand naiba?

Alt copil mic...

| didoyeneas explică:

Peste tot pe internet scrie ca, Creatina retine apa, si odata ce nu mai iei s-ar putea sa "pierzi" apa retinuta.

| didoyeneas explică:

M-am exprimat gresit cu "desumflat", m-am referit ca, daca o sa pierd ce am acumulat pe perioada cat am luat!