| laraaaaaa a întrebat:

Salut! cum poți sa alergi un kilometru în 4 min și 15 sec? eu fac antrenament și îmi iese 4 min și 35 sec... ce pot sa fac?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai ajuns la nivelul asta eu te felicit oricum! pentru ca eu nu as putea actual sa scot 4 minute si 35s pe 1 km (bine numai am antrenament!) dar pot sa scot 6, 0s pe 50 metri laughing
cred ca vrei sa iesi sub baremul 4:35s pentru probleme de la Mapn de ex?
incearca pana vei reusi!
succes

| sweetys a răspuns:

Sa te antrenezi in continuare. Vei avea zile si mai bune si mai proaste, dar nu te posomorî.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi mai bine si sa alergi mai mult, ca sa poti obtine un timp mai scurt, ca baremul ala este destul de lejer, pentru un om bine pregatit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai multe antrenamente.

| siriusblack98 a răspuns:

Stii care este cheia unui lucru bine-facut? Exercitiul.

| ValentinMihai78 a răspuns:

În primul rând aplică legile aerodinamicii și meteorologia.
Legile aerodinamice, haine, costum de sport mulat pe trup prin care nu intră aerul.
De asemenea, verifică viteza vântului și direcția vântului când alergi.
Dar, nu în ultimul rând, aleargă 1 km, pe baza regulei de 3: o treime start, încălzire; o treime, creșterea vitezei; iar, ultima parte, viteză maximă.
Pentru că dacă, pornești ca din pușcă la început, energia, puterea de alergare se va pierde în primii 600-700 de metri, iar la final, ajungi "să tragi de tine"!
Succes!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru ValentinMihai78):

Sa aplice legile aerodinamicii ca sa scoata sub 4:15 laughing laughing hai ca e tare asta.
Nu cred ca iese nimeni la alergat imbracat in parpalac sau cu parasuta atasata de el laughing
Bine ca nu i-ai zis sa-si faca creasta de cocos ca sa fiie mai aerodinamic laughing laughing rolling on the floor

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Înainte de a râde ca prostul, înainte de a spune tâmpenii, uită-te pe YouTube la cei care aleargă pentru recorduri, pentru concursuri, ce costume au, uită-te unde sunt competiții la tabelele unde se arată temperatura, viteza vântului la acel moment.
Să râzi ca prostul e ușor, să te educi și să te documentezi, e greu pentru un analfabet funcțional care a deschis doar manualele școlare la viața lui și nici o altă carte!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru ValentinMihai78):

"Să râzi ca prostul e ușor, să te educi și să te documentezi, e greu pentru un analfabet funcțional care a deschis doar manualele școlare la viața lui și nici o altă carte!"

Pai rad pentru ca sfaturile astea vin de la persoane care n-au nici o treaba cu sportul si n-au practicat in viata lor nimic laughing
Totusi freza in stil creasta ajuta ca taie vantu si il face mai aerodinamic laughing laughing rolling on the floor

Si despre analfabet functional, n-ai tu spatiu de stocare in creier sa-ti intre cata nutritie si anatomie stiu eu laughing

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Prostul până nu este fudul și nu semnalizează nu e prost destul! Iar, tu ești un prost cu diplomă falsă, cumpărată de la o "facultate srl" de apartament, prostule! Nutriție, anatomie e una, aerodinamica e altceva! Dar, ce să îi ceri unui prost! Nu ai ce! Și, se mai spune: nu te pune la mintea unui prost, că va face orice să te convingă că negrul nu e negru, ci este alb!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru SkandallKamataru):

@ValentinMihai78 Nu mi te mai descrie aici ca te faci de ras mai bosorogule laughing

| CLaludiu1234 a răspuns:

Sa îți întărești rezistenta(anduranța) la alergare, alergand in fiecare zi
cam acelasi timp [( nu de exemplu ieri ai alergat jumatate de ora si maine alergi numai zece minute)]
daca alergi in fiecare zi cam același timp dupa un timp o sa poți alerga mai mult și chiar mai tare pentru ca inima îți va fi imbisnuita cu un efort tot mai mare

| ___XxwR a răspuns:

Pentru a alerga un kilometru în 4 minute și 15 secunde, poți încerca interval training și să lucrezi la creșterea rezistenței cardiovasculare.