| SJ001 a întrebat:

Daca fac abdomene zilnic si merg la sala pe banda de alergat si bicicleta in cat timp pot sa slabesc( adica sa inceapa sa mi se vada mai accentuat patratelele)?

13 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Patratelele de pe abdomen apar atunci cand ai undeva sub 10% grasime corporala...

| raluk27 a răspuns:

Oricum daca alergi pe banda, iti lucrezi tot corpul. Patratelele se vad in aproximativ un an, daca te stii serios de abdomene si faci miscare zilnic.

| hibrid112 a răspuns (pentru raluk27):

Te contrazic eu patratele am avut in cel mult 4 luni cu foarte mult cardio ceva gen 5 zile pe sapthappy si o alimentatie foarte foarte corectahappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru hibrid112):

Altii nu au metabolismul tau

| raluk27 a răspuns (pentru hibrid112):

Probabil nu aveai foarte multa grasime in partea abdominala, si s-a pus problema numai de tonifiere. Unuia care ii da burtoaca pe afara, nu prea i se formeaza patratele in 4 lunihappy

| hibrid112 a răspuns (pentru raluk27):

Dahappy posibil si asta dar parere mea pentru aceasta grupa musculara pe langa cardio, alimentatie cea mai importanta e ambitia si increderea in sine

| hibrid112 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da ai dreptatehappy si conteaza mult stratu adipos pe care il are in momentul actual, eu nu am mentionat asta.

| raluk27 a răspuns (pentru hibrid112):

Asa e, cand ai incredere in tine, apar si patratelele pe abdomenhappy

| SJ001 explică (pentru hibrid112):

Pai in partea superioara si pe la mijloc au inceput sa se vada patratele deci presupun ca stratul adipos nu e foarte gros. Tu cam ce alimente ai mancat?

| hibrid112 a răspuns (pentru SJ001):

Hm eu fac sala si am mancat mai mult proteine si carbohidrati, fibre! De exemplu: de dimineata ori mananc o omleta din 2-3 albusuri cu ceva legume, ori un iaurt cu fulgi de ovaz, pe la ora 10 ia-o o gustare batoane facute in casa cu nuci oua lapte. antrenament, dupa asta pe la 2-3 manac o bucata de carne vita peste pui depinde cu ceva orez sau depinde cu ce vreau so asociez, iar seara tot un iaurt sau poate doar un fruct sau ciupercute acum depinde de zi si de intensitatea antrenamentului.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Cu abdomene nu ai sa slabesti.

| SJ001 explică (pentru BracKMyhay95):

Pai vreau sa slabesc dar vreau sa mi se dezvolte si musculatura abdominala.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru SJ001):

Jogging de 4x/saptamana (40 min) + 1 sau 2x/sapt abdomene+ridicari de picioare pentru partea de jos a abdomenului. Dar cea mai importanta este alimentatia, ai grija sa mananci multe proteine.