| VeteranReintors a întrebat:

De ceva timp nu-mi merge asa bine bicicleta. Ma refer la roata de pe spate. In timp ce merg, si cand pedalej si cand nu, imi pusca ceva in butucul de la roata si imi freaca. Am desfacut toata roata si am curatat fiecare biluta in parte si am uns cu vazelina, dar nimic. Roata imi joaca stanga dreapta, iar cand vreau s-o regrez, o regrez bine, nu mai joaca si merge bine, dar fac doua ture cu bicicleta si iar imi joaca sau mi se invarte greu. Care e plobrema.

3 răspunsuri:
| puscasul a răspuns:

E descentrata sau spitele sunt stricate

| VeteranReintors explică (pentru puscasul):

Ce inseamna,, descentrata", spitele sunt foarte bune.

| puscasul a răspuns:

Cand se invarte nu-i dreapta adica roata se misca in stangadreapta si bate pe frana