| DaRedDeviL a întrebat:

De curand am schimbat vechiul program de antrenament si as vrea sa stiu daca nu epuizez prea mult muschiu si asa sa ajung la supraantrenament si sa stagnez...

Luni: Piept&Triceps
Marti: Spate&Biceps
Miercuri: Umeri&Picioare
Joi: Piept&Triceps
Vineri: Spate&Biceps
Sambata: Umeri

Vreau sa mentionez ca folosesc Oxid nitric Muscletech Nano Vapor si porteine tot Muscletech de mancat manac bine conasum cate 2-3 mii de calorii pe zi!

8 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Doamneee ce antrenament prost.Cum sa bagi de 2 ori pe saptamana spate si piept? Tu vrei sa nu iti mai creasca deloc? Apuca-te de alt sport pentru ca esti pe langa culturism, crede-ma.

| PrunaPătrată a răspuns:

Man, nu e ok antrenamentul, ai de 2 ori pe saptamana biceps, umeri, triceps, spate si piept.Ai zis ca pieptul e deficitar, pai ii faci mai rau daca il lucrezi de 2 ori pe saptamana. Eventual lucreaza abdomenul de 2 ori pe saptamana, restul grupelor musculare doar o data.Eu iti pot da un antrenament bun, daca vrei ia-te dupa el sau modifica-l, el e cam asa:

Ziua I: Picioare
Ziua II: Spate
Ziua III: Umeri + Trapez
Ziua IV:Brate
Ziua Vtongueiept

| s3bycu a răspuns:

Lucreza pieptul cu mai multe serii de 6-8 repetari pana aproape de epuizare si antreneaza-l odata la 7-10 zile.

| DaRedDeviL explică (pentru s3bycu):

Serii fac destul de multe pauze iau maxim 10 secunde trag ca robotul dar parca tot nu creste destul de considerabil celelate grupe sunt masive fata de piept...

| s3bycu a răspuns (pentru DaRedDeviL):

10 secunde pauza intre serii? :O Pai de aceea nu se dezvolta muschiul...lasa 3 minute intre serii si nu lucra pieptul mai des de o data la 7 zile si o sa ai si rezultate. Bafta! happy

| SiLaS a răspuns (pentru DaRedDeviL):

Se face 4x6 sau 4x8 cu pauza 2 minute.Tu te duci degeaba la sala, antrenamentele alea nu se fac dse capul lor intelegi?

| DaRedDeviL explică:

Sunt incepator si am crescut desutl de mult in 2 luni cu vechiul antrenament plus ca ma refac foarte repede problema este ca sunt deficitar in zona piptului

| SiLaS a răspuns (pentru DaRedDeviL):

Pai normal ca esti deficitar de piept daca il bagi de 2 ori pe saptamana, asa e si la spate.