| anonim_4396 a întrebat:

Dupa un antrenament cu gantere, simt ca mana mea dreapta e degeaba..Imi simt mai tare antebratul,decat bratul insusi. Mentionez ca sunt stangaci(mananc cu stanga,scriu cu stanga), dar forta mea este in mare parte in cea dreapta(arunc cu dreapta).

1.Ce as putea face sa imi lucreze ambele maini in mod egal? Am inceput sa fac cate 10 repetari in plus pe bratul drept.dar fara niciun efect.

2.Este ok sa folosesc proteine la varsta de 15 ani?

8 răspunsuri:
| BodyBood a răspuns:

2. nu e bine sa folosesti proteine la 15 ani... medical vorbind. si 1 nu stu... sunt fata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BodyBood):

Atunci tu de ce folosesti proteine zilnic?

| BodyBood a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar nu folosesc proteine. eu mananc doar fructe pentru energie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BodyBood):

ORICINE foloseste proteine, deci si tu.

proteine = carne, peste, branza, lapte, oua, nuci, migdale, caju, linte, fasole, mazare.

Nu poti sa-mi spui ca TOATA ZIUA mananci doar fructe.

Cati ani ai?

| BodyBood a răspuns (pentru Cosmin86):

| Cosmin86 a răspuns (pentru BodyBood):

Ok, acum se explica happy

Ca sa intelegi : proteinele se gasesc in mancare ( in ce-am enumerat eu mai sus in cantitati mai mari, dar in cantitati mici se gasesc in aproape orice aliment ).

| BodyBood a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce vrei sa zici ca se explica. ca am 14 ani? de parca tu cati ai avea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru BodyBood):

Se explica de ce faci asa usor confuzie, ca tu confunzi proteinele cu SUPLIMENTE.